Gezi - Dünyayı Geziyorum 17.11.2018 15:33

Dünyayı Geziyorum - Azerbaycan - 18 Kasım 2018

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen gezi programı Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta Azerbaycan bölümüyle ekrana geldi.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum yeni adreslerle ekranlardaki yerini alıyor. Özlem Tunca bu bölüm modern ve tarihi mimari eserleriyle dikkatleri üzerine çeken Azerbaycan Bakü’den evlere konuk oldu. Özlem Tunca Bakü’de ilk olarak şehir turuna çıktı. Birbirinden güzel parkları, Hazar Denizi’ni, şehir meydanlarını gezen Özlem Tunca şehrin geçmişi ve Bakü halkının günlük yaşamı hakkında bilgi verdi. Dünyayı Geziyorum’un sonraki durağı surlarla çevrili Eski Şehir oldu. Her bir köşesinde geçmişten izler barındıran şehri dolaşan Özlem Tunca tarih kokan sokaklardan çok etkilendi. Şehrin eşsiz eserlerinden biri olan Şirvanşahlar Sarayı’nı merak eden Dünyayı Geziyorum ekibi artık müze olarak kullanılan sarayı ziyaret etti. Onlarca tarihi eserin sergilendiği müzeden ilginç görüntüler derleyen Özlem Tunca hayranlığını gizleyemedi.

Dünyayı Geziyorum ekibi son olarak Azerbaycan’a gelmişken ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri olan ve Azerbaycan’ın bağımsızlık mücadelesinde şehit düşen Mehmetçikler için yapılmış Bakü-Türk Şehitliği’ne giderek ataları için dua etti. 

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:20’de Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Dünyayı Geziyorum

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR