Dünyayı Geziyorum - Azerbaycan - 18 Kasım 2018

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen gezi programı Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta Azerbaycan bölümüyle ekrana geldi.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum yeni adreslerle ekranlardaki yerini alıyor. Özlem Tunca bu bölüm modern ve tarihi mimari eserleriyle dikkatleri üzerine çeken Azerbaycan Bakü’den evlere konuk oldu. Özlem Tunca Bakü’de ilk olarak şehir turuna çıktı. Birbirinden güzel parkları, Hazar Denizi’ni, şehir meydanlarını gezen Özlem Tunca şehrin geçmişi ve Bakü halkının günlük yaşamı hakkında bilgi verdi. Dünyayı Geziyorum’un sonraki durağı surlarla çevrili Eski Şehir oldu. Her bir köşesinde geçmişten izler barındıran şehri dolaşan Özlem Tunca tarih kokan sokaklardan çok etkilendi. Şehrin eşsiz eserlerinden biri olan Şirvanşahlar Sarayı’nı merak eden Dünyayı Geziyorum ekibi artık müze olarak kullanılan sarayı ziyaret etti. Onlarca tarihi eserin sergilendiği müzeden ilginç görüntüler derleyen Özlem Tunca hayranlığını gizleyemedi.

Dünyayı Geziyorum ekibi son olarak Azerbaycan’a gelmişken ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri olan ve Azerbaycan’ın bağımsızlık mücadelesinde şehit düşen Mehmetçikler için yapılmış Bakü-Türk Şehitliği’ne giderek ataları için dua etti. 

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:20’de Kanal 7’de…

YORUMLAR 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Dünyayı Geziyorum - Bilecik-3 | 7 Haziran 2020

Milyarlarca insanın oluşturduğu farklı kültürler, farklı yaşamlar Dünyayı Geziyorum ile meraklılarıyla buluşuyor. Gezmeye görmeye fırsat bulamayanlar için dünyanın dört bir yanını ekrana taşıyan Özlem Tunca ve minik oğlu Yakupcan izleyicilerini dünya turuna çıkarıyor. Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, görenleri etkisi altına alan benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum hız kesmeden izleyicisiyle buluşuyor. Yeni seyahat rotalarıyla izleyicisine tüm dünyayı görme olanağı sunan Dünyayı Geziyorum tarih kokulu sokakları gezip önemli mimari yapıları ziyaret edecek, dağları tepeleri aşıp göz kamaştıran manzaralar derliyor. Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini de izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve deneyim yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’ herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini izleyicisinin beğenisine sunuyor. Farklı kültürlerin renkli görüntülerle harmanlanıp izleyiciye aktarıldığı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar Kanal 7’de… #DünyayıGeziyorum #Ramazan #Bilecik Facebook : https://www.facebook.com/kanal7 Twitter : https://twitter.com/kanal7 İnstagram: https://www.instagram.com/kanal7/

Dünyayı Geziyorum - Bilecik-3 | 7 Haziran 2020
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet