Önden GidenlerÖmer Döngeloğlu ile - 8 Kasım 2018

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların yanıt bulduğu Önden Gidenler programına bu hafta, Kurra Hafız Mustafa Kızılcaoğlu konuk oldu. Program, Ömer Döngeloğlu’nun duası ile başladı.

Önden Gidenler’de bu hafta, dini için mücadele eden Ümmü Seleme hakkında bilinmesi gerekenler izleyiciye aktarıldı.

Ömer Döngeloğlu, “Ümmü Seleme kimdir? Ümmü Seleme’nin çektiği sıkıntılar nelerdir? Hz. Muhammed’in Ümmü Seleme ile evliliği nasıl olmuştur? İslam’ın kadına verdiği değer nedir?” sorularını Kur’an-ı Kerim ışığında canlı yayında cevapladı.

Ömer Döngeloğlı, Ümmü Seleme’nin asıl adının Hind olduğunu, eşinin Uhud’dan dört ay sonra şehit olduğunu ve Ümmü Seleme’nin hayatından öğüt alınması gereken biri olduğunu belirtti.

Ayrıca Döngeloğlu, Ümmü Seleme’nin Hz. Muhammed’in en son vefat eden eşi olduğunu ve Hz. Muhammed’den sonra elli yıl daha yaşadığını aktardı.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler - 12 Nisan 2019

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların yanıt bulduğu Önden Gidenler programına bu bölüm, Mevlana Halid-i Bağdadi Camii İmam Hatibi Fatih Yılmaz konuk oldu. Program, Ömer Döngeloğlu’nun duası ile başladı.

Ömer Döngeloğlu “Nafile ibadet nedir? Nafile ibadetlerin yeri ve zamanı var mıdır? Nafile ibadetlerin Hz. Muhammed’in hayatındaki yeri nedir? Hz. Muhammed hangi nafile ibadetleri sıkça yapardı? Hz. Muhammed’in ibadet hayatı nasıldı?” sorularını Kur’an-ı Kerim ışığında canlı yayında cevapladı.

Ömer Döngeloğlu, nafile ibadetlerle ilgili merak edilenleri izleyiciye aktardı. Döngeloğlu, Hz. Muhammed’in nafile ibadet olarak en çok dua ettiğini belirtti.

Ayrıca Döngeloğlu, dua etmek için abdestli olmanın şart olmadığını fakat abdestli olmanın daha iyi olacağını açıkladı.

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler - 12 Nisan 2019
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet