Gezi - Gündüz Gece 05.11.2018 13:00

Gündüz Gece - Çankırı | 3 Kasım 2018

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu hafta köklü tarihiyle Çankırı’dan izleyici karşısına çıkacak.  

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta İç Anadolu’nun köklü illerinden Çankırı’yı karış karış dolaşacak. Gündüz Gece ekibi Çankırı’da ilk olarak efsanelere konu olan asker balıklarını görmeye gitti.  Kurtuluş Savaşı sırasında kaybolan balıklar savaş bittiğinde üzerlerindeki yaralarla yeniden ortaya çıktıkları için asker balıklar olarak anılmaya başlanan balıkların hikayesini dinleyen Kürşat çok etkilendi. Kürşat daha sonra keşkek döven köylüleri görünce soluğu onların yanında aldı. Köylülerle birlikte kahkaha dolu bir sohbete dalan Kürşat keşkek kazanının başına geçti. Karnını doyurduktan sonra dolaşmaya devam eden Kürşat halı yıkayan kadınları görünce onlara yardım etti. 

Gündüz Gece ekibi Çankırı’da son olarak köylülerle birlikte toplanıp sazlı sözlü bir eğlenceye katıldı. Kürşat’ın kalplere işleyen türküleri kah duygulandırdı kah neşelendirdi. 

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR