Sohbet - Önden Gidenler 02.11.2018 19:46

Ömer Döngeloğlu'ndan Kadına Şiddete Tepki

Kanal 7’de Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla ekrana gelen Önden Gidenler programında Döngeloğlu, kadına şiddet olayını ele aldı.

Şarkıcı Sıla Gençoğlu’nun oyuncu Ahmet Kural tarafından fiziksel şiddet gördüğü iddiasının ardından dün akşam yayınlanan Önden Gidenler programında Döngeloğlu, kadına şiddete tepkisini gösterdi.

Kur’an-ı Kerim’deki ayetler ve Hz. Muhammed’in sünnetlerinden örneklerle kadına şiddete tepkisini dile getiren Döngeloğlu, Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de Nisa Suresi’nde ”Erkekler kadınların üzerine koruyucudur, himayecidir, idarecidir” buyurduğunu söyledi. Kadının erkeğe göre zayıf olduğunu söyleyen Döngeloğlu, erkeklerin kadınlara kötü davranmaması gerektiğini aktardı.

Allah’a, ahirete inanan bir Müslüman’ın öfkelenince ne hanımına ne de bir canlıya şiddet uygulamaması gerektiğini söyleyen Döngeloğlu Hz. Muhammed’in hayatı boyunca ne erkeğe ne kadına, ne Müslümana ne kafire, ne insana ne hayvana, can taşıyan hiçbir canlıya bir tokat bile vurmadığını belirterek kimsenin şiddete başvurmamasını önemle vurguladı.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR