Sohbet - Önden Gidenler 02.11.2018 18:08

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler - 1 Kasım 2018

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların yanıt bulduğu Önden Gidenler programına bu hafta, Kurra Hafız Mustafa Kızılcaoğlu konuk oldu. Program, Ömer Döngeloğlu’nun duası ile başladı.

Önden Gidenler’de bu hafta, dini için mücadele eden Ümmü Seleme hakkında bilinmesi gerekenler izleyiciye aktarıldı.

Ömer Döngeloğlu, Ümmü Seleme’nin çok acılar çektiğini, çocuğunun elinden alındığını, yalnız başına hayatını sürdüren, evi için, dini için mücadele eden bir kadın olduğunu aktardı.

Eskiden dünyanın kadının horlandığı, uğursuz sayıldığı bir yer olduğunu söyleyen Döngeloğlu, Ümmü Seleme’nin çocuk yaşta zulümler gördüğünü, ilk Müslüman olan on kadından birisi olduğunu belirtti.

Programda ayrıca Döngeloğlu kadına şiddet olayını ele aldı. Döngeloğlu, Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de Nisa Suresi’nde ”Erkekler kadınların üzerine koruyucudur, himayecidir, idarecidir” buyurduğunu söyledi. Kadının erkeğe göre zayıf olduğunu söyleyen Döngeloğlu, erkeklerin kadınlara kötü davranmaması gerektiğini aktardı.

Ömer Döngeloğlu, Allah’a ahirete inanan bir Müslüman’ın öfkelenince ne hanımına ne de bir canlıya şiddet uygulamaması gerektiğini belirtti. 

Ayrıca Döngeloğlu, Hz. Muhammed’in hayatı boyunca ne erkeğe ne kadına, ne Müslümana ne kafire, ne insana ne hayvana, can taşıyan hiçbir canlıya bir tokat bile vurmadığını söyleyerek kimsenin şiddete başvurmamasını önemle vurguladı.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR