Necmettin Nursaçan'la Sohbetler - 27 Ekim 2018

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, başarılı sunucu Muhsin Bay’ın sunumuyla ekrana gelen Nursaçan’la Sohbetler’de; İslamiyet’e dair merak edilenler, Müslümanlar için önemli olan değerler ve müminlerin günlük hayatta dikkat etmesi gereken hususlar Kur’an-ı Kerim rehberliğinde ele alındı.

Necmettin Nursaçan, “Dövme yaptırmak caiz midir? Bir mal alındığında onun kurbanının kesilip dağıtılması gerekir mi?” sorularını canlı yayında cevapladı.

Nursaçan, izleyicilerden gelen sorulara Kur’an-ı Kerim ışığında yanıt verdi. “Dövme yaptırmak caiz midir?” sorusuna Necmettin Nursaçan, “Bu meselenin abdest ve gusül ile ilgili tarafı olduğu gibi, abdest ve guslün dışında da sevgili Peygamberimiz ‘Dövme yapana, yaptırana Allah lanet etsin’ diyor, öyle olunca bizim dövme yaptırmamız asla caiz değildir” ifadelerini kullandı. Ardından Nursaçan, dövmenin iki çeşit olduğunu, derinin üzerine yapıştırılan ile abdest ve guslün olmayacağını, derinin altına yapılanın ise abdest ve gusül ile ilgisi olmadığını aktardı.

Başka bir izleyiciden gelen “Bir mal alındığında onun kurbanının kesilip dağıtılması gerekir mi?” sorusuna ise Nursaçan, kesilen kurbanın hem dağıtılıp hem de yenebileceğini söyleyerek izleyicilerin akıllarına takılan soruları cevapladı.

 ‘Nursaçan’la Sohbetler’ Muhsin Bay’ın sunumu, Necmettin Nursaçan’ın sohbetleriyle her Cumartesi 09:50’de Kanal 7’de…

 

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet