Gezi - Gündüz Gece 20.10.2018 19:18

Gündüz Gece - Kayseri 3 - 20 Ekim 2018

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu bölüm köklü tarihiyle, samimi insanlarıyla Kayseri’den izleyici karşısına çıktı.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri, Doğu’dan Batı’ya yurdun her yerinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, şanı dünyaya yayılan Türk mutfağının yöresel lezzetleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu bölüm tertemiz dağ havası, lezzetli yemekleri ve sıcakkanlı insanlarıyla Kayseri’den evlere konuk oldu. Gündüz Gece ekibi Kayseri’de ilk olarak her köşesinde tarih barındıran şehir merkezini gezdi. Bölge rehberinden Kayseri’nin tarihini dinleyen Kürşat, Nasrettin Hoca’nın aslında Kayserili olduğunu öğrenince çok şaşırdı. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı kadınların el emekleriyle hazırladıkları oyuncak atölyesi oldu. Çeşit çeşit oyuncakların bin bir uğraşla yapıldığı atölyede kadınların bu işe başlama hikayesini dinleyen Kürşat, onların çalışmalarına türküleriyle eşlik etti.

Gündüz Gece daha sonra insansız hava aracı üreten Kocasinan Akademisi öğrencileriyle buluştu. Onların yeteneklerine hayran kalan Kürşat, hava araçlarının yapımını öğrendi. Kürşat’ın son durağı ise Ayçiçek tarlası oldu. Köylülerle birlikte çekirdek hasadı yapan Kürşat, kahkaha dolu görüntülere imza attı.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR