Gezi - Gündüz Gece 08.09.2018 21:17

Gündüz Gece - Muş - 8 Eylül 2018

Sempatik türkücü Kürşat’ın sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini izleyicilerine sunuyor. Gündüz Gece bu bölüm Anadolu’nun kapısını Türklere açan Malazgirt Savaşının yapıldığı Muş’tan izleyici karşısına çıktı.

Kanal 7’nin ilgiyle izlenen gezi programı Gündüz Gece ülkenin farklı köşelerinden farklı görüntülerle evlere konuk oluyor. Gündüz Gece bu bölüm tarihte büyük bir öneme sahip olan Muş’tan çok özel görüntülerle evlere konuk oldu. Kürşat Muş’ta ilk olarak Malazgirt Kalesi’ne gitti. Tarihi savaşın izlerini taşıyan kaleyi inceleyen Kürşat, bölge rehberinden Malazgirt Savaşı’nın detaylarını dinledi. Öğrendikleri karşısında çok etkilenen Kürşat, bölge tarihini daha çok hissetmek için Kız Köprüsü ve Hatun Köprüsü’nü gezdi. Selçuklular zamanından kalma bu köprüleri inceleyen Gündüz Gece ekibi tarih kokan görüntüler derledi. Bunca gezinin ardından karnı acıkan Gündüz Gece ekibi soluğu Muş lezzetlerinin pişirildiği ocak başında aldı. Meşhur helvalı ketenin yapımına eşlik eden Kürşat, ketenin pişmesini türkü söyleyerek bekledi. Ketenin yanında ayran aşı ikram edilen Kürşat, iki lezzeti de tadınca mest oldu.

Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı ise kadınların el emeklerinin üretildiği dokuma ve el sanatları atölyesi oldu. Burada kadınlarla keyifli sohbetlere imza atan Kürşat, onların bin bir uğraşla hazırladıkları el emeklerini inceledi.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Gündüz Gece

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR