Gezi - Gündüz Gece 01.09.2018 21:46

Gündüz Gece - Burdur 3 - 1 Eylül 2018

Sempatik türkücü Kürşat’ın sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini izleyicilerine sunuyor. Gündüz Gece bu bölüm Burdur’daki serüvenine kaldığı yerden devam etti.

Kanal 7’nin ilgiyle izlenen gezi programı Gündüz Gece ülkenin farklı köşelerinden farklı görüntülerle evlere konuk oluyor. Gündüz Gece bu bölüm Burdur’u karış karış gezmeyi sürdürdü. Gündüz Gece ekibi Burdur’da ilk olarak Sagalassos Antik Kenti’ne gitti. Dağlık bir alanda yer alan kentin tarihini bölge rehberinden dinleyen Kürşat, izleyicileri için birbirinden ilginç görüntüler derledi. Kış aylarının vazgeçilmez içeceği salepin üretimini merak eden Gündüz Gece ekibi soluğu salep üreticilerinin yanında aldı. Öğütme aşamasından pişirmeye kadar her adımı yerinde gören Kürşat, pişirdiği salepin tadına baktı. Özellikle son günlerde turizm yönünden dikkatleri üzerine çeken İnsuyu Mağarasını görmeden gelmek istemeyen Gündüz Gece ekibi doğal oluşumlarla bezeli mağaraya hayran kaldı.

Kürşat’ın Burdur’daki son durağı ise bir müzik aleti olan sipsi atölyesi oldu. Kamıştan yapılan bu müzik aletinin inceliklerini ustasından öğrenen Kürşat, sipsi çalmaya çalışarak eğlenceli görüntülere imza attı.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Gündüz Gece

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR