Gezi - Gündüz Gece 04.08.2018 19:55

Gündüz Gece - Yozgat-2| 4 Ağustos 2018

Sempatik türkücü Kürşat’ın sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini izleyicilerine sunuyor. Gündüz Gece bu hafta Yozgat’taki serüvenine kaldığı yerden devam ediyor. 

Kanal 7’nin ilgiyle izlenen gezi programı Gündüz Gece ülkenin farklı köşelerinden farklı görüntülerle evlere konuk oluyor.  Gündüz Gece bu hafta Yozgat’ı karış karış gezmeyi sürdürüyor. Gündüz Gece ekibi Yozgat’ta ilk olarak yöresel yemekleri tattı. Kürşat, ocağın başına geçen teyzelerle birlikte içerisinde tavuk, tavuk suyu, salça ve baharat olan Arap aşı çorbası yapımına eşlik etti. Ardından unun yağda kavrulmasıyla hazırlanan gebil yemeğinin yapımını öğrendi. Yemekler hazırlanırken bir yandan da sohbet eden Kürşat, teyzelerin anlattığı hikayelere türküleriyle eşlik etti. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı ise Yozgat’ın kiraz bahçeleri oldu. Kiraz toplayan köylülere yardım eden Kürşat, eğlenceli sohbetiyle izleyicileri ekrana kilitledi.

Yozgat’a gelmişken markalaşma yolunda giden meşhur salebini yerinde içmek isteyen Gündüz Gece ekibi soluğu salep ustasının yanında aldı. İçerisinde şeker, salep ve süt olan karışımın beş dakika pişirilmesini ustasından öğrenen Kürşat, Yozgat salebinin diğer salepten farkını ve salebin faydalarını ekrana getirdi.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Gündüz Gece

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR