Gezi - Dünyayı Geziyorum 04.08.2018 15:28

Dünyayı Geziyorum - Romanya | 5 Ağustos Pazar

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturmaya devam ediyor. Dünyayı Geziyorum’un bu haftaki durağı Romanya’nın ikinci büyük Şehri Cluj olacak.

Dünyanın farklı köşelerinden farklı yaşam tarzlarını ekrana getiren Dünyayı Geziyorum bu hafta tarihin ve yeşilin buluştuğu Romanya’nın ikinci büyük şehri Cluj’dan izleyici karşısına çıkacak. Özlem Tunca ilk olarak Cluj’un tarihi eserleriyle dikkat çeken müze meydanını gezdi. Macar kralına dair bilgiler veren Tunca, Macaristan zamanında yapılan Fransiskan manastırını ekrana getirdi. Dünyayı Geziyorum ekibi Cluj şehrini adım adım keşfediyor. Şehrin ana meydanında Avusturya Macaristan dönemine ait birbirinden güzel el işlemelerine sahip binaları ve eserleri görünce hayran kalan Tunca, ana meydanın tarihini izleyicilere aktardı. Ardından Tunca, yürüyüş yollarıyla, gölleriyle, birbirinden güzel aktiviteleriyle ön plana çıkan Central Park’ı gezerek eğlenceli dakikalar yaşadı.

Dünyayı Geziyorum ekibinin bir sonraki rotası yemyeşil ormanları, mağaraları ve kanyonlarıyla meşhur, Cluj’a yaklaşık otuz dakikalık mesafede bulunan Turda Kasabası oldu. Tuz mağarasına giren Tunca, içerisindekileri gördüğünde şaşkınlığını gizleyemedi.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Dünyayı Geziyorum

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR