Gezi - Dünyayı Geziyorum 28.07.2018 15:53

Dünyayı Geziyorum - Güney Kore-4 | 29 Temmuz Pazar

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta Güney Kore’nin eşsiz bölgelerinden Jeju Adası’ndan rengarenk görüntülerle evlere konuk olacak. 

Dünyanın farklı köşelerinden farklı yaşam tarzlarını ekrana getiren Dünyayı Geziyorum bu hafta dünyanın yedi harikasından biri olan Jeju Adası’ndan izleyici karşısına çıkacak. Güney Kore’nin gözde tatil merkezlerinden olan adada muhteşem manzaraları görüntüleyen Dünyayı Geziyorum izleyenlere görsel bir şölen yaşatacak. Özlem Tunca Jeju’da ilk olarak bembeyaz plajlara gitti. Adanın en önemli simgelerinden dalgıç kadınları gören Tunca, geçimlerini sağlamak için soğuk sularda dalan kadınlarla birlikte dalış yapıp balık yakaladı. Yemyeşil ormanların hüküm sürdüğü Jeju’da doğal yaşamı yerinde gözlemlemek isteyen Dünyayı Geziyorum ekibi soluğu yürüyüş parkında aldı. Kuş sesleri eşliğinde doğa gezisi yapan Dünyayı Geziyorum ekibi karşılaştığı manzaralara hayran kaldı.  Asya kıtası denince akla ilk gelenlerden olan yeşil çayı merak eden Özlem Tunca yönünü yeşil çay tarlalarına çevirdi. Yeşil çayın kullanıldığı alanları duyunca çok şaşıran Tunca, çay demlemenin püf noktalarını yerinde öğrendi. 

Güney Kore’de yöresel hayatlara tanıklık etmek isteyen Dünyayı Geziyorum bölgenin kültürünü görmek için soluğu tarihi köylerden birinde aldı.  Sadeliğin ve şıklığın ön planda olduğu Güney Kore mimarisine sahip köy evlerini gezen Özlem Tunca hayranlığını gizleyemedi.  

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…


Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Dünyayı Geziyorum

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR