Gezi - Gündüz Gece 02.06.2018 18:07

Gündüz Gece - Hakkari-2 | 2 Haziran 2018

Sempatik türkücü Kürşat’ın sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece bu hafta yine Hakkari’nin bilinmeyen yönlerini ortaya çıkarmaya devam edecek. Gündüz Gece ekibi bu hafta Hakkarili ünlü türkücü Aydın Aydın ile birlikte keyifli anlara imza atacak.

Kanal 7’nin ilgiyle izlenen gezi programı Gündüz Gece ülkenin farklı köşelerinden farklı görüntülerle evlere konuk oluyor. Gündüz Gece bu hafta da Hakkari’nin, terörün gölgesinde kalmış güzelliklerini keşfe çıkacak. Keyifli türküleriyle hafızalara kazınan Aydın Aydın’ın konuk sanatçı olarak katıldığı programda neşeli sohbetlere yer verilecek. Gündüz Gece ekibi ilk olarak Hakkari yöresine ait halk oyunlarını yerinde görüntüledi. Müziğin ritmine dayanamayan Kürşat ve Aydın Aydın, kendilerini piste atarak folklor ekibine eşlik etti. Kürşat ve Aydın Aydın daha sonra Hakkari’nin görkemli dağlarında uçkun otu toplayıp bu otun Hakkarililer için öneminden bahsetti.

Dağlarda ot toplayıp yorulan Gündüz Gece ekibi soluğu Aydın Aydın’ın evinin bahçesinde aldı. Burada köylülerle birlikte eğlenceli sohbetler gerçekleştiren Kürşat, bu keyifli dakikaları türküleriyle şenlendirdi. Hakkari’nin yöresel lezzetlerini merak eden Gündüz Gece ekibi teyzelerle birlikte mendi otlu çorba ve tandır ekmeği yaptı.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Gündüz Gece

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR