Dünyanın Tadı - İstanbul | 2 Haziran 2018

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. İlginç yemek alışkanlıklarının ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta Ramazan’a özel yemeklerle İstanbul’da Osmanlı mutfağını keşfe çıkacak.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri, sofra adaplarını ve sokak lezzetlerini izleyiciyle buluşturuyor. Yasin Esirgenç bu hafta padişahların sofralarında yer alan birbirinden lezzetli yemekleriyle saray mutfağının sırlarını ekrana taşıyacak. Yasin Esirgenç ilk olarak Sultanahmet’te bir restorana konuk olarak Osmanlı’dan bugüne taşınan erik çorbası yapımını öğrendi. Meyvelerin Osmanlı’da sıkça yemeklerde kullanılmasına şaşıran Esirgenç, yeşil eriğin çorba haline gelmesine inanamadı. Çorbadan sonra ana yemek olarak kuzu küşleme yapımını ustasından dinleyen Dünyanın Tadı ekibi Topkapı Sarayı’na Cihangir’den baktı. Közlenmiş patlıcan ve biberin üzerine pişirilen etin eklenmesiyle yapılan bu nefis yemek Dünyanın Tadı ekibinin iftar sofrasındaki yerini aldı. 

İstanbul’un dört bir yanını gezen Dünyanın Tadı ekibi İstanbul’un eşsiz manzarasını gözler önüne seren Çamlıca Tepesi’nde Çamlıca kebabının yapımına eşlik etti. Hazırlanan yemekleri tatmak için ezan saatini bekleyen Esirgenç, yemeklerini Osmanlı’nın dünyaya hediyesi olan baklavayla taçlandırdı. 

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:30’da ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…


YORUMLAR 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Dünyanın Tadı - Karavanla - Afyonkarahisar | 27 Haziran

Dünya lezzetleri, yöresel ve evrensel yemekler, yemek tarifleri, yörelerin tatlı ve yemekleri ile dolu bir program... Bu bölümünde hem seyahat etmek hem de yöresel lezzetler tatmak isteyenler Yasin Esirgenç'in sunduğu Dünyanın Tadı tarihi mekanları, gezilecek yerleri ve yöresel yemekleri karavanıyla İznik'ten ekranlarınıza taşıdı #DünyanınTadı #Afyonkarahisar #Karavan *** Dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç’in sunumuyla izleyiciyle buluşuyor. İlginç yemek alışkanlıkları, birbirinden farklı lezzetler ve eşi benzeri görülmemiş yiyecekler Dünyanın Tadı’nda ekrana getiriliyor. Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı programıyla ekrandaki yerini alıyor. Dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı eğlenceli görüntülerle evlere konuk oluyor. Yasin Esirgenç, dünyaca ünlü lezzetleri yerlerinde tadarken bu yemeklerin tariflerini ve yapım aşamalarını izleyicileri için öğreniyor. Oğlu Yakupcan’la birlikte güzel tatların izini süren Esirgenç, eğlenceli görüntülere ve eşsiz manzaralara da yer veriyor. Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…  

Dünyanın Tadı - Karavanla - Afyonkarahisar | 27 Haziran
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet