Necmettin Nursaçan'la Sohbetler - 12 Mayıs 2018

Dünyada ve ebedi hayatta huzurlu bir yaşam sürmek için yapılması gerekenlerin konuşulduğu, İslamiyet’i hakkıyla yaşamanın öğütlendiği ‘’Nursaçan’la Sohbetler’’ Kanal 7 ekranlarında izleyicisini bilgilendirmeye devam ediyor. Programda bu hafta İslamiyet’e dair merak edilenler hakkında bir sohbet gerçekleştirildi.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen Necmettin Nursaçan’la Sohbetler dini konuları ele almaya devam ediyor. Kur’an-ı Kerim’i rehber alan programda bu hafta İslamiyet’e ve sosyal hayata dair merak edilenler konuşuldu.

Necmettin Nursaçan, “Nafaka haram mıdır? Kabir ziyaretinde telefondan Yasin suresini dinlemek caiz midir? İnanç yönünden insanlar kaç kısımdır? Peygamberimiz vefat edince Hz. Bilal neden Medine’den ayrıldı? Namazda gülmenin hükmü nedir? Saç boyamak gusül ve namaz abdestine engel midir? Ölüler hayatta olanların hallerini bilirler mi? Namazda ya da namaz dışında ağlamak abdesti bozar mı?” sorularını canlı yayında yanıtladı.

Nursaçan, izleyicilerden gelen sorulara Kur’an-ı Kerim ışığında yanıt verdi. “İnanç yönünden insanlar kaç kısımdır?” sorusuna Nursaçan, inanç yönünden insanların üç kısma ayrıldığını, bunların mümin, münafık ve kafir olduğunu söyledi. Nursaçan, Allah’tan Peygamberimize gelen şeylerin hak olduğunu, bunun doğru olduğunu kabul eden kişinin mümin, kabul etmeyenin kafir olduğunu, münafıkın ise görünüşte inanmış gibi davranıp gerçekte inanmayan kişi olduğunu aktardı.

Başka bir izleyiciden gelen “Namazda gülmenin hükmü nedir?” sorusuna ise Nursaçan, namazda gülümsemenin bir zararı olmadığını fakat başkası duyacak kadar gülünürse hem namazın hem de abdestin bozulacağını söyleyerek izleyicilerin akıllarına takılan soruları cevapladı.

‘Necmettin Nursaçan’la Sohbetler’ Ayşe Güler Alaca’nın sunumu, Necmettin Nursaçan’ın sohbetleriyle her Cumartesi 10:00’da Kanal 7’de… 

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet