Sağlık - Dr. Feridun Kunak Show 10.05.2018 18:36

Dr. Feridun Kunak Show - 10 Mayıs 2018 - Sezon Finali

Kanal 7 ekranlarının büyük ilgiyle takip edilen sağlık programı Dr. Feridun Kunak Show, izleyicilerinin yaralarını sarmaya kısa bir ara veriyor. Dr. Feridun Kunak Show bugün sezonun son programıyla izleyici karşısına çıktı. Programda bu bölüm, Ramazan ayında sağlıklı ve doğru beslenme konuşuldu.

İzleyicileri sabah sporu ile enerjik bir güne hazırlayan Dr. Feridun Kunak Show hayatın her yönünü ele alarak izleyicisinin yaşam kalitesini arttırmaya devam ediyor. Programda, “Ramazanda nasıl beslenilmeli? Gün içerisinde enerji düşmemesi için sahurda neler tüketilmeli? Sağlığa zarar vermeden doğru beslenerek oruç tutmanın yolları nelerdir? İftarda tüketilmesi ve tüketilmemesi gereken besinler nelerdir?” soruları yanıtlandı.

Dr. Feridun Kunak, iftar ve sahurda doğru beslenme yollarını izleyiciye aktardı. Kunak, iftarda önce su ardından çorba içilmesini, biraz hareket edilmesini, mideye birden yüklenilmemesi gerektiğini söyledi. Kunak, iftarda sebzeli et yemeği, tavuk, bulgur pilavı, ayran, komposto, hurma, kayısı, salata, bağırsakların çalışması için bolca zeytin yenmesini önerirken, zeytin tuzluysa sahurda yenmemesini tavsiye etti. Ayrıca Kunak, avuç içini geçmeyecek kadar tam buğday ekmeği ya da pide yenmesini, içecek olarak ise içerisinde bulunan minerallerden dolayı maden suyu içilmesini önerdi. Kunak sahurda ise peynir, tereyağı, bal, yumurta ve her türlü meyvenin yenebileceğini söyledi.

Serap Kunak ise içerisinde çilek, limon tuzu, hibiskus, gül yaprağı, bal ve çubuk tarçın olan Ramazan ayının vazgeçilmezi doğal şerbet yapımını izleyiciye aktardı. Kunak, şerbeti kaynatıp rengi çıktıktan sonra altını kapatıp içerisine bal ekleyip karıştırılmasını tavsiye etti.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR