Sohbet - Önden Gidenler 13.04.2018 18:38

Önden Gidenler - 12 Nisan 2018

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların yanıt bulduğu Önden Gidenler programına bu hafta, Grup Ravza konuk oldu. Program, Ömer Döngeloğlu’nun duası ile başladı.

Önden Gidenler’de bu hafta, Miraç Kandili hakkında bilinmesi gerekenler izleyiciye aktarıldı.

Ömer Döngeloğlu, “Peygamberimiz miraca nasıl çıkmıştır? Miraç öncesi Peygamberimizin yaşadığı hüzünlü olaylar nelerdir? Miraç gecesinde neler yapmalıyız? İsra ne demektir? Peygamberimiz bedeniyle mi yoksa rüya ile mi miraca çıkmıştır? Kandil gecesinin önemi nedir? Peygamberimiz miraca neden çıkmıştır? Peygamberimiz Miraç’ta cennet ve cehennemi görmüş müdür? Peygamberimiz Miraç’tan hangi müjdelerle dönmüştür?” sorularını Kur’an-ı Kerim ışığında canlı yayında cevapladı.

Ömer Döngeloğlu, Peygamberimizin Miraç öncesi iki büyük acı yaşadığını, ambargo yıllarında aç kaldığını, ambargo bittikten sonra ise Hz. Hatice’nin vefat ettiğini aktardı. Ayrıca Döngeloğlu, Peygamberimizin İslam’ı daha rahat şekilde yayabilmek için Taif’e gittiğini aktardı.

Miracın Recep ayının yirmi yedinci gecesinde olduğunun tahmin edildiğini belirten Döngeloğlu, İsra’nın anlamının, Peygamberimizin Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya bir gecede gidişi olduğunu söyleyerek izleyicilerin akıllarına takılan soruları cevapladı.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana geldiği ‘’Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’’ Perşembe 23:15’te canlı yayınla Kanal 7’de… 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR