Yaşam - Dünyanın Tadı 30.03.2018 20:17

Dünyanın Tadı - Adana -2 | 31 Mart Cumartesi

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. İlginç yemek alışkanlıklarının ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta Adana mutfağındaki keşfine kaldığı yerden devam edecek. 

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri, sofra adaplarını ve sokak lezzetlerini izleyiciyle buluşturuyor. Yasin Esirgenç bu hafta zengin mutfağı, lezzetli kebapları ve sımsıcak insanıyla Türkiye’nin gözde illerinden Adana’dan izleyici karşısına çıkacak. Yasin Esirgenç ilk olarak Adanalı teyzelerden lezzetiyle yiyenlere nostalji yaşatan sıkma tarifini alacak. Adana’nın meşhur Vardar Köprüsü’nün manzarasında sıkma yiyen Esirgenç daha sonra fıstıklı halka tatlısının yapımını öğrenmek için Adana şehir merkezine gidecek. İçerisine Antep fıstığı ve süt eklenerek hazırlanan bu tatlının çıtırtısı ekran başındaki izleyicilerin kulaklarına kadar gidecek. Kebap ve et yemekleri yönünden oldukça zengin bir mutfak olan Adana’da farklı lezzetler denemek isteyen Dünyanın Tadı ekibi soluğu Yaşar Usta’nın yanında alacak. Kaburga, lokum gibi kuzunun farklı bölümlerinden elde edilen etlerle hazırlanan lezzetli yemekler görenlerin ağzını sulandıracak. 

Dünyanın Tadı ekibi daha sonra Adana sokaklarında lezzet avına çıkacak. Ünü Adana sınırlarını aşan bumbar dolmasını gören Yakupcan ise eğlenceli dakikalar yaşatacak.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Dünyanın Tadı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR