Yaşam - Dünyanın Tadı 08.03.2018 14:21

Dünyanın Tadı - Edirne-2 | 10 Mart Cumartesi

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. İlginç yemek alışkanlıklarının ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta tarihi camileri, kültürel güzellikleri ve eşsiz yemekleri ile ünlü Edirne mutfağını keşfetmeye devam ediyor.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri, sofra adaplarını ve sokak lezzetlerini ekrana getiriyor. Yasin Esirgenç bu hafta Osmanlı saray mutfağı ile ünlü Edirne lezzetlerinin püf noktalarını ve tariflerini ekrana taşıyacak.

Edirneli bir ailenin evine konuk olan Esirgenç, yöreye özgü bademli baklava ve Fatih Sultan Mehmet’in gözdesi olan ‘Mutancana’ yemeğinin yapılışını izleyicilerle paylaşacak. Dünyanın Tadı ekibi saray sofralarının vazgeçilmezlerinden olan, gömlek yağına sarılarak kısık ateşte pişen ‘ciğer sarma’ yemeğini Güray Şef’in tarifi ile ekrana getirecek.

Kaçamak yemeği, badem çorbası ve kahvaltıların vazgeçilmezi akıtmanın yapılışı ve daha fazlası Dünyanın Tadı’nda olacak. 

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…


Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Dünyanın Tadı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR