Sohbet - Cuma Sohbetleri 23.02.2018 19:39

Cuma Sohbetleri - 23 Şubat 2018

Kanal 7 ekranlarının beğeniyle takip edilen programı ‘’Cuma Sohbetleri’’ Cuma günlerinin nurunu ekrana taşımaya devam ediyor. Cuma Sohbetleri’ne bu hafta Eyüp Sultan Zekai Dede İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri konuk oldu. Programda, izleyicilerden gelen sorular üzerine dini konularda bilinmesi gerekenler hakkında sohbet gerçekleştirildi.

Necmettin Nursaçan, “Ölmüş bir kişi için kurban kesilebilir mi? Kurbanın etinden evdekiler de yiyebilir mi? Kefaret orucu kaç gün tutulur? Camide sandalyede namaz kılmak caiz midir? Ölüm anında diliyle Kelime-i Şehadet getiremeyen biri aklı ve kalbi ile hissetse dil ile söylemiş kadar olur mu? Zekat nasıl hesaplanır? Duanın önemi nedir?” sorularını cevapladı.

Nursaçan, izleyicilerden gelen sorulara Kur’an-ı Kerim ışığında yanıt verdi. “Ölmüş bir kişi için kurban kesilebilir mi? Kurbanın etinden evdekiler de yiyebilir mi?” sorusuna Necmettin Nursaçan, ölen kişi vasiyet ettiyse kesmek mecburiyetinde olunduğunu ve kurbanı herkesin yiyebileceğini belirtti. Nursaçan, kurban eğer adak ise bunun etinden herkesin yiyemeyeceğini söyledi.

Necmettin Nursaçan, ölmek üzere olan kişinin yanında sesli bir şekilde Kelime-i Şehadet getirip o kişinin hatırlamasına yardımcı olmak gerektiğini söyledi. Ayrıca, insan secdeye varabilecek haldeyken oturarak namaz kılınmaması gerektiğini belirten Nursaçan, namazın kabul olmayacağını söyleyerek izleyicilerin akıllarına takılan soruları cevapladı.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla ‘’Cuma Sohbetleri’’ Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında… 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR