Necmettin Nursaçan'la Sohbetler - 10 Şubat 2018

Dünyada ve ebedi hayatta huzurlu bir yaşam sürmek için yapılması gerekenlerin konuşulduğu, İslamiyet’i hakkıyla yaşamanın öğütlendiği ‘’Nursaçan’la Sohbetler’’ Kanal 7 ekranlarında izleyicisini bilgilendirmeye devam ediyor. Programda bu hafta İslamiyet’e dair merak edilenler hakkında bir sohbet gerçekleştirildi.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen Necmettin Nursaçan’la Sohbetler dini konuları ele almaya devam ediyor. Kur’an-ı Kerim’i rehber alan programda bu hafta İslamiyet’e ve sosyal hayata dair merak edilenler konuşuldu.

Necmettin Nursaçan, “Namaz kılarken sureleri unutunca namaz kabul olur mu? Namaz kaza borcunun ne kadar olduğunu bilmeyen bir kişi ne yapmalıdır? Mevlana figürü ve fotoğraf olan yerlerde namaz kılınabilir mi? Hamile bir kadın vefat ederse bebeği ile birlikte mi gömülmelidir? Dini nikahın bitmesi için nasıl bir akit gerekir? Eşlerin birbirlerine olan hakları nelerdir? Vasiyet yerine getirilmediğinde günaha girilmiş olunur mu?” sorularını canlı yayında yanıtladı.

Nursaçan, izleyicilerden gelen sorulara Kur’an-ı Kerim ışığında yanıt verdi. “Mevlana figürü ve fotoğraf olan yerlerde namaz kılınabilir mi?” sorusuna Nursaçan, namaz kılarken fotoğraf veya buna benzer şeylerin önümüzde olmamasını söyledi.

Ayrıca Nursaçan iffet, şeref ve namusla ilgili konuda söz söyleyebilmek için dört şahidin olması gerektiğini, dört şahit olmadığı halde söylenirse o zaman iftira olacağını söyleyerek izleyicilerin akıllarına takılan soruları canlı yayında cevapladı.

‘Necmettin Nursaçan’la Sohbetler’ Ayşe Güler Alaca’nın sunumu, Necmettin Nursaçan’ın sohbetleriyle her Cumartesi 10:00’da Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR