Gezi - Gündüz Gece 11.12.2017 18:17

Gündüz Gece - Kayseri - 9 Aralık 2017

GÜNDÜZ GECE MANTININ ANAVATANI KAYSERİ’DE

Gündüz Gece, Erciyes dağının eteklerinde kurulu şehir Kayseri’deydi. Sempatik türkücü Kürşat, Kayseri’nin Kocasinan ilçesi ile başladı gezmeye. Kayseri’nin denizi Yamula barajını tanıttı. Ardından Kayseri’nin dünyaca ünlü Cırgalan biberini anlattı. Yörenin kadınlarından bu biberin faydalarını, özelliklerini dinledi. Cırgalan biberini temizledi tadına baktı. 

Gündüz Gece ekibi ardından Cırgalan mahallesinde çemen yapımını izledi. Kürşat meşhur Cırgalan biberinden yapılan bu çemenin püf noktalarını öğrendi. Herkesin evinde rahatça yapabileceği meşhur Kayseri çemenini tarifi Gündüz Gece’de. 

Kayseri yolculuğu meşhur Gömeç kuru fasulyesi ile devam etti. Kurşat Gömeş mahallesinde dillere destan güveçte kuru fasulye yaptı. Gömeç’li kadınların odun ateşinde yörenin kuru fasulyeleri ile yaptığı bu muhteşem lezzet Gündüz Gece ekibini büyüledi.

Kayseri’nin çemeni, kuru fasulyesi, yumula barajı, Cırgalan biberi dahasını fazlası Gündüz Gece’de bulacaksınız. Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR