Gezi - Gündüz Gece 25.11.2017 23:01

Gündüz Gece - Bayburt - 25 Kasım 2017

Sempatik tavırları, eğlenceli sohbetleri ve seslendirdiği türkülerle herkesin sevgisini kazanan Kürşat’ın sunduğu Gündüz Gece Anadolu’nun özlenen yanlarını ekrana taşımaya devam ediyor. Gündüz Gece’nin bu bölümdeki durağı Karadeniz’in şirin illerinden Bayburt oldu.

Anadolu insanının samimi sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana getiren Gündüz Gece bu bölüm Kop Dağı, balı, ketesi ve tarihi eserleriyle ünlü Bayburt’tan evlere konuk oldu. Kürşat ilk olarak arıcılığa merak salarak bal üretiminin püf noktalarını yerinde öğrenmeye gitti. Bayburt balını diğer ballardan ayıran özellikleri merak eden Kürşat, arıcılarla hem keyifli bir muhabbete imza attı hem de bal üretiminin zorlu sürecini gözlemledi. Bayburt’un mutfağını keşfe çıkan Gündüz Gece ekibi Bayburtlu hanımlarla lor dolması ve Bayburt ketesi yaptı. Eğlenceli diyaloglar ve duygulandıran anıların yer aldığı Bayburt sofrası Kürşat’ın seslendireceği türkülerle şenlendi.

Gündüz Gece ekibi daha sonra sağlık için çok faydalı olan ve son yıllarda tüketimi artan pancar hasadına giderek tarlada köy halkıyla organik bir sohbete imza attı.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 1 Yorum Var
  • Sezgin Tayfur 29.11.2017 15:01:07

    Tebrikler Kürşat Bey, harika ve çok samimi bir program olmuş

  • Tüm Yorumları Göster

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR