Sohbet - Önden Gidenler 24.11.2017 19:03

Önden Gidenler - 23 Kasım 2017

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların yanıt bulduğu ‘’Önden Gidenler’’ programının bu haftaki konuğu Nuruosmaniye Camii Emekli Baş Müezzini Necati Yaman Hoca oldu. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program peygamber efendimizin hayatıyla devam etti.

Döngeloğlu son zamanlarda sosyal medyada sıkça paylaşılan ‘Kim Rebiülevvel ayını birine müjdelerse cennet ona vacip olur’ sözünü hadis-i şerif zannedenlere “Böyle bir hadis-i şerif yok, peygamber adına konuşmak yanlış” diyerek izleyicileri uyardı.

Programda izleyicilerden gelen, “Peygamberimiz hangi kabilenin hangi soyuna aittir? Peygamberimizden önce Arabistan’da hayat nasıldı? Peygamberimizin anne ve babası kimdi? İslamiyet’ten önce Araplar arasında en yaygın inanç nedir? Peygamberimizin süt anneleri kimlerdir? Peygamberimizin doğumundan önce ve sonra mucizeler gerçekleşmiş midir?” sorularını Ömer Döngeloğlu ‘’Önden Gidenler’’ programında yanıtladı.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana geldiği ‘’Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’’ Perşembe 23:15’te canlı yayınla Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR