Dünyayı Geziyorum - Dubrovnik - 19 Kasım 2017

SURLARIN ARASINDA YÜKSELEN ŞEHİR DUBROVNİK

Özlem Tunca bu hafta Hırvatistan’ın tarih kokan şehri Dubrovnik’ten izleyici karşısına çıktı. Dubrovnik tarihini, gezilmesi gereken yerlerini, kültürünü, konaklama imkanlarını anlattı. Dubrovnik’e gitmek isteyenler, merak edenleri bilgilendirdi.

‘Dubrovnik’e nasıl gidilir?, Dubrovnik konaklama imkanları nasıl?, Dubrovnik nerede, ne kadar uzaklıkta?’ sorularını yanıtladı. Dubrovnik’te tatil yapmak isteyenlere önemli bilgiler verdi. Adriyatik Denizi kenarında, surlar içerisinde yer alan tarihi şehirden, eşsiz manzaralar Dünyayı Geziyorum’da izleyicinin beğenisine sundu.

Özlem Tunca ilk olarak şehrin merkezindeki tarihi yapıları gezdi. Yapılışları yüz yıllar öncesine dayanan eserleri inceleyen Tunca, Dubrovnik mimarisindeki zarafeti Dünyayı Geziyorum izleyicileri için görüntüledi. Geleneksel bir düğüne rastlayan Özlem Tunca, bol eğlenceli Dubrovnik düğününün detaylarını ve Dubrovnik adetlerini öğrendi.

Özlem Tunca daha sonra rotasını farklı mimari özelliklerini bünyesinde bulunduran Rektörler Sarayı’na çevirdi. Tarihte önemleri büyük olan rektörler için hazırlanan bu sarayın öyküsünü ve o zamanki yaşamı anlatan Tunca, sarayın içeresindeki eserler hakkında bilgi edindi. Saraydan çıkan Dünyayı Geziyorum ekibi soluğu Gunduliceva Meydanı’nda aldı. Adını zamanın en meşhur Hırvat yazarı olan Gunduliceva’dan alan meydandan renk renk tezgahlar, yöresel ürünler ve Dubrovnikli satıcıların samimi tavırları Dünyayı Geziyorum’da…

 

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…

YORUMLAR 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Dünyayı Geziyorum - Afyonkarahisar 2 | 5 Temmuz
Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum İstanbul ve çevresindeki şehirlerin önemli bölgelerini karavanla geziyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm Afyonkarahisar’daki serüvenine kaldığı yerden devam etti.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum İstanbul ve çevre illerde yer alan önemli noktalardan izleyici karşısına çıktı. Dünyayı Geziyorum ekibi bu bölüm tertemiz doğası ve köklü tarihiyle Afyon’daki keşfini sürdürdü. Dünyayı Geziyorum ekibi ilk olarak muhteşem bir yaylaya gitti. Ormanların içerisinde yer alan yöresel yaşamları yerinde gözlemleyen Özlem Tunca temiz havanın tadını çıkardı. Osman amcayla birlikte yaylada yaşama dair sohbetler eden Tunca, açık havada yöresel lezzetlerin tadına baktı. Dünyayı Geziyorum ekibinin bir sonraki durağı haşhaş tarlaları oldu. Özlem Tunca ünlü ressamların fırçalarından çıkan tablolara benzeyen tarlada muhteşem görüntüler derledi. Afyon Sandıklı’dan geçerken bölge halkı tarafından durdurulan Dünyayı Geziyorum ekibi kendilerini benzersiz lezzetlerle bezeli sofrada buldu. Bir yandan yemek yeyip bir yandan sohbet eden Özlem Tunca bölge hakkında bilgi edindi.

Dünyayı Geziyorum ekibinin son durağı Sandıklı’da yer alan konak oldu. Muhteşem ahşap işçiliği karşısında gözleri kamaşan Özlem Tunca konağın tarihini sahibinden öğrendi.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:20’de Kanal 7’de…
Dünyayı Geziyorum - Afyonkarahisar 2 | 5 Temmuz
Dünyayı Geziyorum - Bilecik-3 | 7 Haziran 2020

Milyarlarca insanın oluşturduğu farklı kültürler, farklı yaşamlar Dünyayı Geziyorum ile meraklılarıyla buluşuyor. Gezmeye görmeye fırsat bulamayanlar için dünyanın dört bir yanını ekrana taşıyan Özlem Tunca ve minik oğlu Yakupcan izleyicilerini dünya turuna çıkarıyor. Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, görenleri etkisi altına alan benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum hız kesmeden izleyicisiyle buluşuyor. Yeni seyahat rotalarıyla izleyicisine tüm dünyayı görme olanağı sunan Dünyayı Geziyorum tarih kokulu sokakları gezip önemli mimari yapıları ziyaret edecek, dağları tepeleri aşıp göz kamaştıran manzaralar derliyor. Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini de izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve deneyim yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’ herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini izleyicisinin beğenisine sunuyor. Farklı kültürlerin renkli görüntülerle harmanlanıp izleyiciye aktarıldığı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar Kanal 7’de… #DünyayıGeziyorum #Ramazan #Bilecik Facebook : https://www.facebook.com/kanal7 Twitter : https://twitter.com/kanal7 İnstagram: https://www.instagram.com/kanal7/

Dünyayı Geziyorum - Bilecik-3 | 7 Haziran 2020
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet