Filmler 05.04.2014 19:31

Deryalar - TV Filmi

Birbirlerini ancak ölümün ayırabileceğine inanan Yusuf ile Feride’nin aşk öyküsünün yer aldığı 'Deryalar’ adlı filmde, aşk uğruna neler yapılabileceği anlatılıyor.

Yusuf ile Feride birbirlerini ölesiye severler. Ne Feride ne de Yusuf bu sevdanın biteceğine asla inanmaz. Ama bu aşka bir engel vardır; o da Feride’nin annesi Zehra… Yusuf’un yoksul olması, Feride’nin annesi Zehra’yı rahatsız etmektedir. Bu kara sevdaya bir engel de köyün ağası Hasan’dır. Hasan’ın, Feride’de gözü vardır. Büyük aşk tüm engellere rağmen sürse de Hasan ile anne Zehra’nın çabaları sonuç verir. Israrlar sonucunda Feride ile Yusuf ayrılmak zorunda kalır. Feride istemese de Hasan ile evlenmeye razı olur. Ama kalbi hep Yusuf’ta kalır. İkisi de bu ayrılığa dayanamaz ve düğün gecesi arkadaşları Aynur’un da yardımıyla kaçarlar. Peşlerine düşen Hasan ve adamlarından kurtulup birlikte bir hayat kurmalarının tek yolu Arda Nehri’ni geçip karşı kıyıya ulaşmaktır. Nehrin coşkun suları ve eski bir kayık Yusuf ile Feride’nin mutlu olacakları bir hayata ulaşmasına izin verecek midir?

Yönetmen: Zeynep Tor
Senaryo: Hayriye Ersöz
Görüntü Yönetmeni: Mahir Gül
Müzik: Yücel Arzen
Kurgu: Aytaç Şahin
Oyuncular: Gülşah Tan, Talip Yıldırım, Fatma İnci Yağcı, Mert Temizce, Berceste Kitapçı, Tekin Temel, Tümay Torun, Mediha Aydın, Hatice Yıldız, Erdoğan Eğmen
Yapım: Tor yapım, 2013.

Devamını Oku


 Yusuf ile Feride birbirlerini ölesiye severler. Ne Feride ne de Yusuf bu sevdanın biteceğine asla inanmaz. Ama bu aşka bir engel vardır; o da Feride’nin annesi Zehra… Yusuf’un yoksul olması, Feride’nin annesi Zehra’yı rahatsız etmektedir. Bu kara sevdaya bir engel de köyün ağası Hasan’dır. Hasan’ın, Feride’de gözü vardır. Büyük aşk tüm engellere rağmen sürse de Hasan ile anne Zehra’nın çabaları sonuç verir. Israrlar sonucunda Feride ile Yusuf ayrılmak zorunda kalır.
Yönetmen:
Zeynep Tor. Senaryo: Hayriye Ersöz. Görüntü Yönetmeni: Mahir Gül. Müzik: Yücel Arzen. Kurgu: Aytaç Şahin. Oyuncular: Gülşah Tan, Talip Yıldırım, Fatma İnci Yağcı, Mert Temizce, Berceste Kitapçı, Tekin Temel, Tümay Torun, Mediha Aydın, Hatice Yıldız, Erdoğan Eğmen. Yapım: Tor yapım, 20

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR