Filmler 16.11.2013 14:13

Emanet ve İhanet

Babasının ölümüyle yabancı ellerde hor görülen, aşağılanan bir emanetin, küçük bir kızın dramı; Emanet ve İhanet…

Köylü Hakkı, karısını kaybettikten sonra köyde kimi kimsesi kalmayınca tarlayı tapanı satıp İstanbul yollarına düşer. Tek amacı tarla paralarını kullanıp güzel bir iş kurup küçük kızı Ayşe’nin eğitimine harcamaktır. Fakat yolda rastladığı bir dolandırıcı tarafından parası gasp edilir ve bıçaklanarak yaralanır. Kaldırıldığı hastanede Selman Bey adında iyi niyetli biriyle tanışır. Durumu kötüye giden Hakkı iç kanamadan ölür.  Sahipsiz ve ortada kalan yetim ve öksüz küçük Ayşe’yi Selman dede; tek oğlu gelini ve iki torunun yaşadığı eve götürür. Fakat Küçük Ayşe’nin kötü günleri daha bitmemiştir. Selman Dede’nin oğlu ve gelini Ayşe’yi evde istemezler. Ayşe’ye ellerinden gelen bütün eziyetleri yapmaya başlarlar.  Bir de Selman dedeye araba çarpıp hastaneye kaldırılınca küçük Ayşe tamamen kötü kalpli ailenin eline kalır. Ta ki bu kötü kalpli ailenin başına Ayşe’ye çektirdiklerinin cezası gelene kadar.

Yönetmen: Zeynep TOR
Senaryo: Mustafa Baydemir
Müzik: Müjdat Akgün
Oyuncular: Zeynep Akkoca (Ayşe), Levent Çakır (Selman), Muhammed Uzuner (Hakkı), Sevinç Yıldız (Ayla), Ayberk Pekcan (Ali), Melisa Biğken Özelçi (yeliz), Egemen Demirtepe (Kaya)
Yapım: Kanal 7/2005
Tür: Dram

Yorumlar Toplam 1 Yorum Var
  • ayla cindoruk 13.06.2017 19:08:05

    ben hayatım boyunca çocuk filmleri izledim ve hiç duygusal olup ordai oyuncu çocuğu sevemedim.bu filmi tesadüfen açtım ve sonuna kadar seyrtettim.ordaki emanet edilip zulum görülen fıstık güzeller güzeli pamuk şekeri sütlü çikolata keten helva masum şeker pare olan küçük kızın yaşadıkları ve yakışan duygusallık yemin ederim ilk defa hıçkırarak ağladım.küçük oyuncu sen bei ağlattın ya helal olsun sana.

  • Tüm Yorumları Göster

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR